Трамп започна истрага против Хари и Меган

30 август, 2020
89001909_559015588055028_8887989976817573123_n-660x450

Штом Меган Маркл и принцот Хари стапнаа на американско тло за да го започнат својот нов живот во Лос Анџелес, далеку од британското кралско семејство, американскиот претседател Трамп веднаш го сподели своето незадоволство од оваа одлука на каприциозното дуо на својот Твитер каде напиша:

‘Јас сум голем пријател на кралицата и на Обединетото Кралство. Најавено е дека Хари и Меган ќе го напуштат Кралството за да останат трајно во Канада. Сега тие ја напуштија Канада и пристигнаа во САД. Но, САД нема да плаќаат за нивна заштита. Тие мораат сами да плаќаат за тоа! ’, Осврнувајќи се на една од главните придобивки што Меган и Хари ја изгубија, а тоа е постојаната полициска заштита, што ја плаќаа британските даночни обврзници за време на нивниот живот во Велика Британија, додека во Канада тоа го правеа канаѓаните.

Како што одминува времето, Трамп, кој со години не криеше колку не може да ја поднесе Меган Маркл, сепак негативно гледа на фактот дека Меган и Хари живеат во САД. Така, списанието „Ден на жената“ пишува дека на Хари му се заканува депортација од Америка, по наредба на самиот Доналд Трамп. Имено, Трамп нареди да се провери правниот статус на принцот Хари, имајќи предвид дека Хари во суштина има статус на имигрант од Велика Британија, а сите знаеме што мисли Трамп за имигрантите. Извор изјави за медиумите: „Претседателот ќе биде пресреќен ако Хари и Меган конечно ги напуштат САД затоа што ги мрази имигрантите, а Хари и Меган отворено ја критикуваат неговата политика“.

Дека Трамп нема намера да застане се додека не ги протера Хари и Меган од неговата земја, се покажува со фактот дека тој започна истрага против Хари и Меган, откако неодамна решија да се преселат од вилата во Лос Анџелес и да купат куќа во Санта Барбара, вредна повеќе од 11 милиони долари.

Додуша, порталот „Gossip Cop“, кој се занимава со лажни озборувања за познати личности, тврди дека е тешко возможно Хари да биде депортиран, бидејќи тој има значителна сума пари на својата сметка и е јавна личност од висок ранг. Покрај тоа, тој е законски оженет со Меган, која има американско државјанство, па ако тоа се земе предвид, всушност нема правна основа за негово протерување од САД.

Сепак, има еден улов. Имено, доколку Хари реши да се насели трајно во Соединетите држави, според важечкиот закон таму, едно лице кое сака да земе американско државјанство, мора да се откаже од сите титули што ги стекнал со тоа што е роден во друга земја. Значи не само што ќе ги изгуби сите привилегии и права што ги имал досега, туку и ќе ја изгуби секоја можност да биде член на британската аристократија, што значи дека ќе биде сведен на сосема обична личност. Во тој случај, Хари, без оглед на фактот дека е оженет со Меган, која е американски државјанин, ќе мора да побара „зелен картон“, што не мора да значи дека ќе го добие, а дека има милиони на сметка може да се дискутира многу. Многумина тврдат дека принцот е всушност безвреден, а згора на тоа принцот Чарлс му дал пари за неговиот нов дом и на Меган во Санта Барбара.

Во секој случај, се сомневаме дека какви било законски и други регулативи ќе го спречат Трамп од неговиот план, бидејќи тој сè уште е еден од најмоќните луѓе во светот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris