Убавата сопруга на една од најдобрите светски тенисери ги покажа своите долги нозе во краток шорц на луксузна јахта

7 јуни, 2020
nadal

Убавата сопруга на една од најдобрите светски тенисери ги покажа своите долги нозе во краток шорц на луксузна јахта

Рафаел Надал и неговата сопруга Ксиса, позната и како Мери, пловеа за Мајорка на јахта од 2,6 милиони евра, откако шпанските власти ги олеснаа мерките за пандемија на корона вирус.

Тенисерот Рафаел Надал и неговатасопруг аКсиса Перело, по самоизолицијата поради коронавирус, одлучија дека е време да се одморат и заминат на патување со својата луксузна јахта.

На ова патување се придружија и сестрата на Рафаел, Маријабел и неговиот татко Себастијан. Луксузната јахта има капацитет за да смести 12 гости и е совршен избор за да почеток на летниот одмор.

Минатата година еден од најдобрите тенисери на светот застана пред олтарот со својота избраничка, со која е во врска веќе 14 години.