Ватикан започна истрага поради лајкот од профилот на Папата, а моделот се пофали: „Барем ќе одам во рајот“

19 ноември, 2020
папа

Ватикан сега бара објаснување од Инстаграм за тоа како дошло до тоа допаѓање на фотографијата на бразилската манекенка. Патем, со официјалните профили на социјалните на Папата мрежи управува тим на луѓе…
Неодамна се случи скандалот кога британските медиуми објавија дека од Папата Фрањо (83) и ја лајкнал фотографијата на моделот Наталија Гарибото (27).
Наталија објави снимка на социјалните мрежи на која се гледа како добива лајк од профилот наречен „franciscus“, што е корисничко име на Папата Фрањо.

– Ако ништо друго, барем одам во рајот – прокоментира Наталија, која ја следат 2,4 милиони луѓе на социјалните мрежи.
Ватикан сега бара објаснување од Инстаграм за тоа како се појавило тоа на фотографијата на бразилската манекенка. Патем, со официјалните профили на папата на социјалните мрежи управува тим на луѓе.

Можеме да заклучиме дека „лајкот“ не дојде од Папата, а исто така се обративме на Инстаграм за објаснување – рече портпаролот на Ватикан. Папата ретко составува содржина за социјалните мрежи.

Не е познато кога нејзината фотографија добила „допаѓање“ од Папата, но лајкот на фотографијата бил видлив до 13 ноември 2020 година, според Католичката новинска агенција.
Како што доликува на моделите на Инстаграм, менаџерката на моделот Гарибото максимално го искористи публицитетот и посочи дека тие ‘го добиле официјалниот благослов на Папата’.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi