Венчавката на Цеца не е ништо за ОВА: Дали би платиле половина милион евра?

5 октомври, 2020
937932410eb0d501c9be114341e6836dfe149c04


Венчавката на Вељко, првороденото дете на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ, чинеше само 120.000 евра за 500 гости, , но не беше ни близу на свадби организирани од познати личности.

Најскапата венчавка во Европа ја нуди легендарниот хотел „Белмонд Карузо“ на прекрасниот брег на Амалфи. Цената на свадбата е 450.000 евра, што е десет пати помалку гости од бројот кои ги угостила Цеца Ражнатовиќ!

Што добиваат младенците? Незаборавна венчавка на вила стара 900 години со прекрасен поглед на Тиренското Море!

Шеикот Мохамед бин Рашид ал Мактум ја имаше најскапата венчавка на сите времиња кога се ожени во 1979 година, а чинеше неверојатни 137 милиони долари. 20 000 гости на стадионот во Дубаи се радуваа со него со невидена екстраваганција.

Само десет милиони долари „заостануваат“ зад свадбата синовите на индискиот бизнисмен Субрата Рој, бидејќи кога Симанто и Сухарто се венчаа во 2004 година, таткото покани 10.000 луѓе на венчавката од целиот свет! Венчавката траеше четири дена!

Венчавката на Вилијам и Кејт чинеше само 33 милиони долари, иако 1.900 гости уживаа во луксузот. Нивната венчавка беше поевтина од принцот Чарлс и Лејди Дајана, кои чинеа 115 милиони долари!