Враќање во детството: Холивудските ѕвезди „полудеа“ по оваа справа за вежбање!

30 декември, 2020
1378230 (1)

Познати љубители на фитнесот, вклучително и актерските sвезди Гвинет Палтроу, Кели Рипа и Ева Лонгорија, вредно скокаа на трамболина создадена од американската компанија „Нес“ во последните месеци. Вежбањето на трамболина го комбинира високо-енергетскиот дух на танцот, кардио вежбите со дефинирање на мускулите и нуди мноштво бенефицити за целото тело.


‘На кратко, постојат кратки временски периоди во кои вашето тело е суспендирано во воздухот, што, покажаа студиите, помага да се зголеми бројот на бели крвни клетки и циркулацијата на лимфната течност. Отскокнување од трамболината, исто така, ја зголемува лимфната дренажа, го зајакнува карличниот под, помага во зголемување на коскената густина, ја зголемува рамнотежата и многу повеќе ‘, открива ко-основачот на Нес, Али Џамполо.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris