Заработува вртоглаво високи цифри: Детали за тешкото детство и љубовните бродоломи на Том Круз!

30 ноември, 2020
138039_profimedia0335354536_ls

Том Круз е роден на 3 јули 1962 година во Сиракуза, Њујорк. Неговата мајка беше учителка Мери Ли Фајфер, а неговиот татко беше електроинженер Томас Круз Мапотер III. Актерот има три сестри, Ли Ен, Маријан и Кес.

Со плата од над 570 милиони долари, Круз важи за еден од најплатените актери во светот. Неговите филмови заработија над четири милијарди долари во Северна Америка и над 10,1 милијарди во светот, што го прави еден од најбогатите луѓе во филмската индустрија. Том пораснал во сиромашно католичко семејство. Тој често го опишувал таткото како силеџија и кукавица што ги тепал своите деца. Во едно интервју, тој призна дека Томас Постариот брутално ги тепал него и неговите сестри секогаш кога нешто ќе тргнело наопаку. Мајката го остава својот татко и се мажи, а таткото на Том починал во 1984 година од рак.


Љубовниот живот на славниот актер е во фокусот на интересот на домашната и светската јавност уште од осумдесеттите години на минатиот век. Од раните осумдесетти до средината на деценијата, тој беше во врска со Ребека Де Морнеј, која е три години постара од него. После тоа, тој се забавуваше со Пети Скалфа, а потоа негова девојка беше пејачка Шер. Тој се ожени со актерката Мими Роџерс на 9 мај 1987 година, а тие се разведоа на 4 февруари 1990 година. Актерот изјавил дека неговата поранешна сопруга го запознала со верувањето на Скиентолошката црква.


Неговата втора сопруга, австралиската актерка Никол Кидман, ја запозна за време на снимањето на филмот „Денови на громот“ во 1990 година. Тие се венчаа на 24 декември 1990 година. Две години подоцна, тие посвоија девојче по име Изабел Џејн, а во 1995 година момче по име Конор Ентони. Во 2007 година, Никол поднесе барање за развод, а подоцна ги негираше написите во весниците дека во тоа време била бремена и доживеала спонтан абортус. Актерката изјавила дека станува збор за ектопична бременост и затоа завршила онака како што завршила.


Во април 2005 година, Том започна врска со актерката Кети Холмс. Истиот месец, папараците ги сликале во Рим, а нивната врска станала јавна. При посетата на Опра Винфри, тој призна дека се забавуваат. Уште на 6 октомври 2005 година, холивудските sвезди ги израдуваа своите обожаватели со веста дека очекуваат дете. Во април 2006 година, Кејти роди девојче по име Сури. Тие се венчаа на 18 ноември во Италија, а на церемонијата присуствуваа многу познати личности.

Кум на Круз бил Дејвид Мискавиј, еден од познатите саентолози. Сепак, шест години подоцна, Кејти поднесе барање за развод. Во средината на 2012 година, тие се согласија за поделба на имотот, но тие се обидоа да обезбедат деталите за тој развод никогаш да не ја видат светлината на денот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi