Зошто Јелена Ѓоковиќ „станала здодевна“

21 ноември, 2020
jelena-djokovic-foto-nova-s-4-725x408 (1)

Јелена Ѓоковиќ е автор и водител на нова емисија на порталот Нова.рс „Оригинален глас“. Директорката на списанието „Оригинал“ и глобалниот директор на Фондацијата Новак Ѓоковиќ зборуваа за нејзиниот нов ангажман и улогата на водител со Рада Џуриќ во емисијата „Меѓу нас“ на телевизијата Нова С. Зошто е важна одржливата мода, зошто добра втора рака, како можеме да и помогнеме на нашата планета преку шопинг – ова се темите на новиот подкаст. Јелена Ѓоковиќ вели дека треба добро да размислиме за нашите одлуки, дури и за оние кои се однесуваат на модата и облеката.


„Станав толку здодевна во изборот што најдов смисла да и помогнам на природата со тоа. Не купувам повеќе како што купував – носам фармерки стари неколку години, носам иста маица, секогаш имам иста фризура, не носам шминка, станав здодевна, но со таков избор придонесов за нешто “, објасни Ѓоковиќ. Тие исто така разговараа за растењето и родителството – теми кои се во фокусот на работата на фондацијата Новак Ѓоковиќ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi