Зошто сте добри во кревет, според хороскопскиот знак?

24 април, 2020
what-each-sign-is-like-in-bed-1583179074

Секој од дванаесетте знаци на зодијакот има специфични и секси „супер моќи“ во спалната соба. Иако одредени знаци имаат репутација дека се „подобри во кревет“ од другите знаци (мислиме на вас шкорипии :)), ние сме тука да ви кажеме дека секој знак има свои алатки за уметност на заведување.

Овен

Со оглед на Марс, планетата на желбата, Овен презема иницијатива во спалната соба. Тие се откачени и секогаш подготвени за бурен секс. За нив беше изгласано дека поседуваат извонредни секс потези.

Бик

Биковите се бавни и издржливи, а вашиот љбовник бик сака да ги разбуди сетилата за максимална посветеност. Тие сакаат свеќи, свилени чаршафи, многу допирање и секс на отворено. Магично…

Близнаци

Најдобриот момент кај близнаците се енормните фантазии. Без разлика дали ви испраќаат експлицитни сексуални активности или шепотат на увце, тие секогаш ве одржуваат „ментално“ жив во спалната соба.

Рак

Дури и секс за една вечер со рак може да се чувствува како интимна афера. Нивната интуитивна природа може да изгледа дека го читаат вашиот ум додека целосно ве обземаат чувства.

Лав

Со лавот управува сонцето, и кога ќе се сте интимите со лав, ќе се чувствувате како ѕвезда. Домашните видеа, секси слики, долна облека и одлично осветлување секогаш се дел од сексот.

Девица

Не дозволувајте „девицата“ да ве измами. Да е управувана од Меркур (планета на умот и комуникацијата) значи дека овој знак може да размисли некои прилично сложени фантазии, уживајќи во прецизно испишано сценарио за играње улоги, комплетно со валкани разговори.

Вага

Кај вагата сексот е уметност, а предиграта е исто толку креативна и витална како и самиот чин. Вагите се ориентирани кон рамнотежа и се разновидни во спалната соба, што значи дека ќе бидат подготвени за да се обидат да доминираат и да потчинат.

Скорпија

Тие се познати по својата сексуална моќ, а сексот со скорпија може да биде незаборавен и „непослушен“. Сексот во јавност, вибраторите и други помагала се задолжителни кај овој знак. Сексот со нив не се заборава.

Стрелец

Сексот со нив е патување, а не дестинација – ново, возбудливо и диво. Стрелците се познати по својата експериментална и авантуристичка природа и се подготвени за сè, вклучително и за групниот секс.

Јарец

Професионалец на улиците, измамник во креветот. Јарецот сака да биде шеф во канцеларијата и во спалната соба, давајќи им улоги на своите партнери со цел да се постигне врвно задоволство.

Водолија

Водолиите се пред времето во будоар, размислувајќи “out of the box” и се одлучуваат за високо-технолошки секс играчки и гаџети. Тие ја прават целата работа да се чувствува како жежок експеримент во науката.

Риба

Сексот со риби (иако претпочитаат да го нарекуваат водење љубов) може да се чувствува како поезија.., а предиграта може да вклучува и вистинска поезија. Рибите сакаат поинаков секс. Размислете за секс во туш, топла када или океан. Одлично нели?