Искри меѓу кралските золви ! Меган Маркл ова нема никогаш да и го заборави на војвотката од Кембриџ

14 мај, 2020
2222715_profimedia0458176857_ls

Ако им се верува на шпекулациите кои доаѓаат од кралската палата кон крајов на месецов, во јавноста може да се појават некои „интимни мемоари од кралицата Мери до Меган Маркл“, каде ќе ни се открие причината за нетрпеливоста помеѓу Меган и Кејт. Наводно, сево ова започнало после венчавката со Хари, а кулминирало кога Меган сфатила дека една работа нема да може да и ја прости на војвотката од Кембриџ.

„Кејт е всушност една од најпрекрасните и најљубезните личности во кралското семејство. Она во ни еден момент не дозволи раскошниот дворски живот и славата да и удрат во глава, барем не во голема мера. Љубезна е и со персоналот, а и со самата Меган од моментот кога таа се пресели во палатата. Сепак тензиите почнаа да растат откако Меган сфати дека иако и таа е војвотка, сепак не е омажена со идниот крал, разлика која сепак тешко и паднала“ – пишува во книгата.

Фактот дека и покрај на венчавката со принцот Хари, нејзиниот статус не е ист како на Кејт, Меган била бесна и решила со сите свои сили да расчисти со кралското семејство, според некои странски медиуми. Всушност се претпоставува дека тоа е и една од главните причини поради која Меган го натерала принцот да ја напуштат Англија и заедно со својот син да започнат свој живот подалеку од Кејт и Вилијам за кој се вели дека им биле „трн во око“.