Изгледа најмалку 15 години помлада: Латино дивата Џенифер Лопез изненади со гламурозно празнично издание!

29 декември, 2020
џеј

Американската пејачка Џенифер Лопез (51) на обожавателите им подари фантастичен подарок за празникот и објави музичко видео за покривање на песната „It’s The Most Wonderfully Of The Year“ со Стив Мекај.

Имено, латино дивата во изненадувачкото музичко видео зрачи со чист гламур за празниците, а фановите се воодушевени од тоа како изгледа пејачката на 52-годишна возраст.

Џеј Ло изгледаше многу гламурозно во долг црвен фустан со каранфили и ретро фризура во стилот на шеесеттите години, додека на очите имаше сребрена сенка и на усните црвен кармин.

Таа носеше фустан „Роки Геткорл“ кој ги воодушеви сите гледачи, а обожавателите велат дека ennенифер изгледа 15 години помлада од нејзината генерација, а на нејзиниот изглед може да и позавидат и нејзините двојно помлади колешки.