Изгледа се подобро и подобро: Волшебната Софија Вергара го прослави својот 48-ми роденден, a еве како се менуваше со текот на годините

10 јули, 2020
Annotation 2020-07-10 192604

Денес, таа е една од највисоко платените актерки на денешницата, а кој знае дали би имала толку многу на својата сметка ако продолжеше по патот што го планираше, така што наместо да глуми, таа сакала да оди на стоматологија. На задоволство на многу обожаватели, како тинејџерка таа стана манекенка, а потоа и актерка, а поради лошите случувања во семејството, ја остави родната Колумбија за Америка и го оствари американскиот сон.

Пред да се пресели во Америка и да стане една од највисоко платените телевизиски актерки на денешницата, како и една од највлијателните жени, според „Forbes“, Софија Вергара живеела во колумбискиот град Баранкила, каде е родена на 10 јули 1972 година. Таа порасна во католичко семејство со татко Џулиус Енрике, кој бил сточар и мајка Маргарита, домаќинка, но и пет браќа и сестри и безброј роднини.

View this post on Instagram

#tbt #miami🌞🌞🌞🌞🌞 #the 90’s

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

По дипломирањето во приватно, двојазично училиште, таа се запиша на стоматологија и студираше три години, и беше само два семестри далеку од титулата стоматолог. Но, животот напиша различно сценарио за неа. Откако беше забележана на локална плажа од фотограф и виде огромен потенцијал во неа, Софија Вергара стана модел и наскоро стана заштитно лице на рекламата за Пепси за Латинска Америка.

Покрај манекенството, таа ја започна својата кариера како презентер во колумбиските телевизиски емисии, но во 1998 година донесе нов пресврт во животот. Откако нејзиниот брат беше убиен за време на неуспешниот обид за киднапирање, целото нејзино семејство бараше нов живот во Мајами.

View this post on Instagram

#tbt the 90’s Miami🌴🌝🐬

A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) on

И тука започна нејзиниот американски сон, иако на почетокот се чинеше дека нема да биде така, најмногу затоа што сите ја гледаа само како залудна убавина, поради што мораше да се докаже и да се труди многу повеќе. Улогите почнаа да пристигнуваат, а таа, во меѓувреме, во 1990 година, се омажи за нејзината љубов од средно училиште Џои Гонзалез, а две години подоцна го роди синот, Манол.

И покрај сè, бракот не траеше долго, па една година подоцна тие заминаа по својот пат, а Софија продолжи да го одгледува својот син како самохрана мајка. Но,не беше се прекрасно. Во 2000 година, кога Маноло имаше само осум години, на Софија Вергари и беше дијагностициран карцином на тироидната жлезда, па таа мораше да направи операција. За среќа, сè помина добро и таа одлучи да основа фондација за да им помогне на семејствата во Колумбија чии членови се борат со карцином.

Но, тоа не беше крајот на нејзините проблеми, ниту, кога ја започна врската со Крис Пациело, кој беше главна “фаца” во ноќниот живот на Саут Бич, исто така член на банда која работеше со семејството Бонано. Целата приказна очигледно ја заведе, па откако беше уапсен во 2000 година и обвинет за убиство на домаќинка четири години порано, токму Вергара ја понуди својот куќа во Мајами за да му ’плати кауција на љубовникот со вредност од 15 милиони американски долари. Тој на крајот беше осуден и нивната врска заврши, но не и нејзината љубов кон „лошите“. Со години се шпекулира дека имала афера со поранешниот колумбиски крал за дрога Андрес Лопез.

Поканата да дојде во Лос Анџелес ја добила во 2005 година кога се пресели таму со својот син. Таа меѓу првите го запозна Том Круз, која наводно ја сакал за негова сопруга. Потоа во 2011 година, кога нејзиниот помлад брат Џулио, долгогодишен зависник, беше депортиран од Америка во Колумбија, а непосредно пред таа депортација, таа започна врска со Ник Лобсе во 2012 година, но две години подоцна тие решија да одат по различни патишта.

Една година подоцна, таа се најде во судска битка со својот поранешен вереник која сакаше да ги искористи своите два ембриони. Тоа се ембриони кои биле чувани во клиниката во екот на најголема љубов, со надеж дека еден ден ќе имаат деца преку вештачко оплодување. Леб реши да ги искористи и да се договори со сурогат мајка да ги роди, но тогаш Вергара реши да го тужи во обид да го спречи да направи такво нешто.

Во јули 2014 година, таа се запознала со Џои Манганиела, и тие биле верени шест месеци. Свадбата на соништата се одржа во Палм Бич, Флорида, на 21 ноември 2015 година. Како што изјави, има само едно нешто за што жали во животот – дека досега не го запознала Манганиела, кој е четири години помлад.

“Се омажив и родив син многу млада, но тоа беше нормално во Латинска Америка пред дваесет години. Секако, денес сè е различно а по лошиот брак многу работи се сменија. Денес не сакам ништо друго освен љубов, која ми ја донесе желбата да успеам, целта да имам свои пари и да направам нешто од мојата кариера. Не сакав никој да влезе во мојот и животот на мојот син, сè додека не се осигурам. Сега сум среќна со мојот живот и сега конечно знам што сакам, а во љубовта никогаш не може да знаете што ќе се случи и како, но мислам дека по долго време го најдов она што го барав и навистина ќе биде како бајката за Пепелашка – среќни во остатокот од животот “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi