Излегоа најинтересните детали од животот на разгалената поп дива!

29 септември, 2020
дива

Поп-дивата Мараја Кери се одлучи и за своите мемоари, во кои ќе ги раскаже своите најскриени тајни.Оваа можност ќе ја искористи уште еднаш да ткае по својот поранешен сопруг Томи Мотоли, но и да открие кога сепак решила да има деца.
Се чини дека Мараја Кери најмногу му замерува на својот прв сопруг во животот, денес 71-годишниот Томи Мотоли, кој го контролираше секој нејзин потег. Мараја Кери се омажи за музички продуцент и поранешен директор на Sony Music Entertainment во 1993 година и денес длабоко жали за својата одлука.

‘Имав чувство како да ми го прекинува снабдувањето со крв, како да немам циркулација во моето тело. Ме оддалечи од пријателите и тоа мало семејство што го имав. Не ми беше дозволено и не можев да разговарам со никого што не го одобруваше, кого го немаше под контрола. Не можев да излезам со никого. Буквално не можев слободно да се движам околу мојата куќа “, напиша Мараја Кери, додавајќи дека криела торба со работи за„ од прва рака “под креветот, во случај да мора некогаш да побегне од Мотола.

Таа понатаму тврди дека тој ја следел секоја минута, секој ден, сите тие години, но исто така не се откажува од тврдењето дека таа сепак, и покрај сè, има многу почит кон него, бидејќи тој ја штител од нејзиното нефункционално семејство.

„Многу луѓе и со добра причина, ме прашуваат зошто се омажив за Томи, но никој од нив не се прашуваше за тоа повеќе од мене“. Таа очајно сакаше да избега од тој брак, а својата прва прилика ја виде во средината на 90-тите на една забава кога ја запозна тогаш бејзбол sвездата Дерек. Откако дознала дека и неговите родители имаат различни бои на кожата, таа го зела тоа како знак. Тие разменија броеви и почнаа тајно да се гледаат во ЊуЈорк.

„Искрено, мислев дека никогаш нема да имам деца, но нашата врска го смени тоа за мене“, рече Мараја Кери, додавајќи дека тие се венчале прилично брзо затоа што сакале да создадат семејство. Откако станаа родители на близнаци, синот Марокано и ќерката Монро, во 2011 година, нивниот брак падна во криза.

„Фактот дека одеднаш моравме да се однесуваме како сериозни, возрасни, но исто така и дека бевме родители со деловни обврски, сето тоа влијаеше на нашата врска и разводот се случи исто како и свадбата“, откри Мараја, признавајќи дека можеби имале сите и можеа да заштедат доколку не преовладуваа егото и емоциите. Двојката се разведе во 2016 година.