Изненадување: По Хари и Меган, кралскиот двор го напуштаат и Вилијам и Кејт

28 јуни, 2020
lkmlk

Изминатава година, светот беше шокиран од веста дека британскиот принц, 35-годишниот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, решиле да го напуштат кралскиот двор, да се откажат од сите должности и да бараат среќа во Соединетите држави. Тогаш оваа одлука, се верува, ја предизвика расправијата и нетрпеливоста меѓу Хари и неговиот брат, 38-годишниот принц Вилијам. Сепак, по половина година, се случува нешто што никој не очекуваше. Имено, по неколкумесечно разделување, Вилијам сфатил дека му недостасува неговиот помлад брат, па решил да го посети Хари и неговата снаа во Лос Анџелес со неговата 38-годишна сопруга Кејт и нивните три деца, пишува Life & Style.

„Вилијам и Кејт одат на одмор во ЛА со своите деца за да ги видат Хари и Меган“, откри извор близок до кралското семејство и продолжи: „Откако во минатите месеци беа затворени во„ четири sида “,„ убивајќи се “од кралските должности и едукација на децата од дома, одмор е токму она што им треба “, тврди извор кој смета дека повторното обединување на браќата и двете снаиа е тоа што им е потребно, за да, по скандалот на почетокот на годината, секој може да продолжи.


‘Вилијам неодамна сфати дека животот е премногу краток, па му понуди на својот брат‘ рака на помирување ‘, открива истиот извор. Сепак, Кејт е одговорна за патувањето. „Кејт сакаше да му даде на Вилијам нешто за да го очекува роденденот што го прослави минатиот викенд, така што таа наскоро ќе патува на друг континент“, рече изворот.