ИЗРАЗИТЕ НА ЛИЦЕТО ОТКРИВААТ Сѐ: По неверството Бијонсе и Џеј Зи повторно се несреќни во бракот?!

17 септември, 2020
10-1762-

Видливо растојание

Музичкиот магнат, 50-годишниот рапер Џеј Зи и 38-годишната музичка дива Бијонсе, одлучија летото да го поминат на турнеи низ светските мориња, вклучувајќи го и хрватскиот Јадран. Отпрвин, воодушевените обожаватели ги сретнаа на островите Корнати, каде што оставија впечаток на неподготвеност, но и разочарани од тоа што одбија да се фотографираат со неколку луѓе. Откако ја напуштија Европа и се вратија во Хемптонс, папараците сега ги снимија со толку многу „мрачни“ изрази на лицето, што фановите се запрашаа дали сè е во ред со парот.

Според извештаите на странските медиуми, се чини дека „духовите од минатото“ се вратија и дека музичката двојка повторно има големи брачни проблеми. Иако нивната врска, по голема афера и признанието на раперот за повеќекратно изневерување во 2017 година, никогаш не „цветаше“ целосно, многумина останаа загрижени гледајќи ги изразите на лицето и значителното растојание. Имено, ако им се верува на гласините на странските медиуми, постои можност двојката да се реши на крстарење токму поради проблеми во бракот, со цел да го спаси бракот од распаѓање. Но, се чини дека не успеале во своите намери затоа што, судејќи според последните фотографии, парот навистина не е во најдобри односи.

Да потсетиме, иако тие се во брак повеќе од десет години, се чини дека дури и најдобрите намери во последно време не можат да ги поправат старите проблеми. Џеј Зи и Бијонсе се венчаа во 2008 година по долга врска. Четири години подоцна тие ја добија нивната најстара ќерка, седумгодишната Блу Ајви, а набргу потоа, пејачката побара поддршка од јавноста откривајќи го неверството на нејзиниот сопруг. Сепак, веќе следната година работите очигледно се подобрија со оглед на тоа што таа ги роди близнаците Руми и Сир.