Ја изневеруваше нејзината ќерка со години, а таа го „награди“ за неговото лошо однесување!

27 мај, 2020
крис

Крис Џенер му го честиташе 37-от роденден на Скот Дисик на Инстаграм, поранешниот партнер на нејзината ќерка Кортни Кардашијан.

Скот наполни 37 години, а Крис јавно покажа колку го сака и го цени. “Среќен роденден, Скот. Ти си толку неверојатен татко, син, брат, партнер и пријател! Ти благодарам што му донесе на нашето семејство толку многу љубов и смеа! Благодарам за твојата смисла за авантура и што секогаш беше тука за сите нас! Неверојатен си и  те сакам! Мама К. Прегратки и бакнежи “, напиша шефот на кланот Кардашијан-Џенер.

Во исто време, ниту една од нејзините ќерки не му честиташе на Скот, дури ни неговата поранешна жена Кортни која споделува фотографии од езерото Powell во Јута. Најпрво позираше во бикини и во описот напиша „Бегство во пустината“, а потоа објави фотографии со неа и децата на коњи. Таа не откри дали Дисик е таму со неа.

Кортни и Скот ги имаат синовите Мејсон (10) и Ринг (5) и ќерка Пенелопе (7), а нивната врска се распадна во 2015 година по скоро 10 години. За некои не беше јасно зошто Крис дава толку многу комплименти на партнерот на неговата поранешна ќерка. Имено, според американските медиуми, Дисик бил далеку од совршеното момче и татко за време на нивната врска, а тие тврдат дека тој ја изневерувал Кортни.

Кортни и Скот се запознале во 2006 година на забава кај еден пријател и кога таа го запознала со семејството, не биле воодушевени од него. Тие коментираа дека тој се однесува лошо и премногу пие, а подоцна самиот признал дека има проблеми со алкохол.

Голем број детали се појавија во шоуто „Keeping Up With Kardashians“, па во 2008 година Клои и Ким открија пораки во неговиот телефон од други жени со кои требал да излезе. Тој е обвинет дека ја измамил Кортни со својата поранешна девојка и наскоро Кортни раскина со него.

Потоа тие се помирија, имаа деца, а потоа Кардашијан наиде на фотографии од забавите на кои се бил Скот. Скот уживал да биде опкружен со жени и да се гушка со неговата поранешна девојка. Тој самиот еднаш призна дека не може да се откаже од забавите и во моментов е во врска со 21-годишната манекенка Софија Ричи. Скот и Софија неколку пати по ред раскинуваа и се смируваа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi