ЈА НАПАДНАА ЌЕРКАТА НА БРУС ВИЛИС И ДЕМИ МУР „Грда си и изгледаш како чивава“

14 октомври, 2020
profimedia-0562619522

За време на нивниот 13-годишен брак, актерската двојка, 65-годишниот Брус Вилис и 56-годишната Деми Мур, беа еден од најгламурозните парови во Холивуд, а по разводот во 2000 година, тие останаа во добри односи. Најголемата причина зошто тие останаа во коректни односи се нивните три ќерки – 31-годишната Румер, 28-годишната Скаут и две години помладата Талула.

View this post on Instagram

maman and her masterpieces

A post shared by tallulah (@buuski) on

Сите три млади дами имале многу проблеми во минатото – алкохол, дрога и анорексија се само некои од предметите што ја нарушија хармонијата во семејството, но пред две години сестрите решија да стават крај на сите пороци и денес, велат тие, се здрави и среќни. . Но, средната ќерка на Брус и Деми, Скаут во едно интервју изјави дека едноставно ѝ недостасува целосно за јавноста да престане да ја критикува и да не добива толку навредливи пораки и коментари на социјалните мрежи. И, токму таквите коментари не изостанаа дури и откако утрово беа објавени новите папарацо-фотографии на Скаут, направени кога таа носеше неколку вреќи со облека за добротворни цели.

„Не знам како Деми можеше да роди толку грди ќерки. Навистина си грда, изгледаш како чивава. Зашилено, грубо лице и неухранети нозе. Страшно“, е само еден од погрдните коментари на социјалните мрежи. Навредите и омаловажувањата на социјалните мрежи станаа се почеста појава, а најчеста „мета“ на ваквите коментари се славните. И додека многумина тврдат дека ги игнорираат ваквите коментари, други ги сфаќаат многу сериозно и прават да се чувствуваат несигурно. „Тешко ми е да ги читам тие грди епитети, се обидувам да не ме допираат, но понекогаш едноставно ме „крши“ “, рече таа еднаш за време на live-oт на Инстаграм.