ЈА НАПУШТА КАРИЕРАТА?! Лејди Гага реши да се посвети на мајчинството

16 септември, 2020
profimedia-0496400839

Животна промена

Големата музичка sвезда, 34-годишната Лејди Гага, во последно време постојано ги збунува обожавателите. Имено, откако ја покажа својата линија, која според многумина навистина се чинеше како бремена жена, доведе до гласини дека го чека своето прво дете, откако само неколку недели негираше сè со фотографија на Инстаграм каде, како што коментираат некои, беше „слаба како црв“. Но, повторно на репертоарот, темата за мајчинството не исчезна бидејќи пејачката деновиве наводно ја споделила веста дека го напушта Холивуд и својата кариера, сѐ со цел да се посвети на мајчинството.

Имено, пред една година, Гага зборуваше за тоа како понекогаш мора да дојде време да ја заврши својата успешна кариера и да се посвети на работи што ќе бидат посоодветни за одреден период од животот. Странските медиуми шпекулираат дека дошол моментот откако таа го запознала Мајкл Полански, кого го засакала „преку уши“. И покрај тоа што не потврди јасно дека целосно го напушта Холивуд, во последно време, откако ги објави последните неколку песни, таа ја „паузираше“ кариерата и скоро е невозможно да ја видиме во јавноста.

Додека пред неколку месеци ги полнеше кориците со фотографии на кои изгледа двојно поголемо, се чини дека не беше во прашање бременост. Но, имајќи предвид дека стомакот бил преголем за да биде вообичаена дебелина, странските медиуми тврдат дека пејачката многу веројатно имала спонтан абортус. Освен навистина драстичната разлика за само неколку месеци, медиумите пишуваат дека загубата на нејзината бременост е причина за „криење“ од јавноста и дека, мотивирана од загубата, таа решила повторно да работи на своето прво дете. Сепак, за целосно да се посвети на мирот и семејството, пејачката наводно целосно се откажува од својата кариера и се насочува кон мајчинството.