„Јас, стара будала – верувам. Ако ми успеа на мене, ќе Ви успее и на вас. Никогаш не се откажувајте! Верувајте, верувајте, верувајте …. “

7 август, 2020
208679_profimedia0483676558_sq-xs

„Јас сум стар, но сум постар оптимист. Апелирам до младите луѓе да го отфрлат очајот.

Верувајте ми.

Читам за некој шаман. Имаше суша во неговото село, добитокот умре, луѓето умираа од глад и суша. А шаман им предложи на неколку луѓе: „Направете ровови за дождот. Копајте!“

„Но, нема дожд“.

Ископајте ровови и дождот ќе дојде“.

Тој што размислува рационално, ќе рече дека е глупост. Океј, верувајте што сакате, но рационалното размислување не помага! Потребна ни е потсвеста.

Кога бев мал, сонував да станам тоа што сум денес. Можеби тоа беше визија, не знам. Јас навистина не се надевав, но се случи она што сонував. И сега верувам дека можеме да го продлабочиме времето, да го свртиме, да привлечеме добри работи …

Сонувајте за иднината, нека биде вака: “Јас ќе го сторам тоа следната година …”. Копајте ров и ќе дојде дождот! Што и да правите, верувајте, верувајте, верувајте … Ако не верувате, си играте со верата. Дејствувајте како што верувате. ТОА е моќ. Тоа е апсолутна моќ.

И тогаш тоа ќе се случи.

Јас, стара будала – верувам. Ако ми успеа на мене, ќе Ви успее и на вас. Никогаш не се откажувајте! Верувајте, верувајте, верувајте …. “

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris