Јавноста во шок: Откриена мрачната страна на кралското семејство

1 ноември, 2020
profimedia-0377470829-2


Во минатиот живот бев скоро член на британското кралско семејство. Во раните 2000-ти, се дружев со Ела Виндзор, ќерка на принцот и принцезата Мајкл од Кент. Принцот Мајкл од Кент бил првиот братучед на кралицата и се оженил со непопуларната принцеза , кого британскиот печат ја нарекол „Принцезата бушава“ (наметлива).

Три надреални години, јас и Ела се дружевме околу палатата Кенсингтон; пливавме голи во базенот на кралицата во Бакингемската палата; дрогирани со МДМА во замокот Виндзор; и имаше судири со британски новинари кои објавија сторија за нашата врска со смртоносен наслов: „Принцезата Пуши„ воодушевена “од врската на нејзината ќерка со индиски капетан на кондоми“ насочена кон мојата позиција како здравствен едукатор на колеџ. Поранешните кралски шефови на малите источноевропски земји ни правеа јагне и ни раскажуваа приказни за нацистите и комунистите. Тоа беше прекрасен начин да ги поминете своите 20-ти години.


Кејт Мидлтон, ќерка на стјуардеса, е идната кралица, а сега е на пат да стане принцеза и Меган Маркл – разведена актерка од бел татко и мајка со темна кожа. Едвард VIII мораше да се повлече од круната од љубов кон обичниот Волис Симпсон. А сепак принцот Хари се ожени со Маркл во мај, и таа стана војвотка од Сасекс. И покрај семејните совети, Меган Маркл е новото лице на кралското семејство и популарна врска со остатокот од светот. Во ерата на модерна Британија по Брегзит, младите принцови се единствените светли точки.

Royal visit to Strathearn


Верувањето во кралското семејство, како и самиот Брегзит, е верување во славно минато. Ова е она на што Велика Британија секогаш се враќа кога иднината е неизвесна. Како што пишува Ребека Вест, „Што би била Англија доколку немаше голема Валхала од кралеви и херои, ако ги немаше елисаветската и викторијанската доба, што сугерира дека Англија може да стане повторно сега и да остане засекогаш“. Но, постои голема разлика помеѓу минатото како извор на виталност и минатото како носталгија. Бидејќи Велика Британија влегува во најнеповолниот момент на преродба од Втората светска војна, останува да видиме дали ова ново кралско семејство ќе послужи како симбол на преродбата или како само утеха, ладно како што мора нужно да биде, пишува Атиш Ташир за Vanity Fair.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi