Јелена и Новак Џоковиќ беа мета на измама!

4 септември, 2020
novak

Штотуку стивна скандалот околу тенискиот турнир во Задар, на кој неколку тенисери се заразија со корона вирусот, а кој го организираше најдобриот тенисер во светот, 33-годишниот Новак Џокович, победникот на минатогодишниот Вимблдон.

Неговата сопруга Јелена ги предупреди своите следбеници на Инстаграм дека лажен оглас кружи на Фејсбук, т.е. видео што раскажува како Новак донира пари, доколку се исполнети одредени услови. Таа ги замоли да не паѓаат.

Џоковиќ сигурно не е првата славна личност чии фотографии се мета на измамници, во однос на идентитет, ги користат за да заработат пари на Интернет.

Истото им се случи на водителката Антонија Блажа, водителот Давор Мештровиќ, водителката Мила Хорват …

Да се потсетиме, Новак и Јелена неодамна го прославија третиот роденден на нивната ќерка Тара, а имаат и петгодишен син Стефан. Гордиот татко не ги криеше своите емоции. Тој сподели фотографија заедно со Тара и и испрати прекрасна порака на Инстаграм.

‘Среќа и наша љубов, среќен роденден! Ти благодариме што внесете светлина и радост во нашите животи со вашите насмевки! Вие сте нашиот ангел и ние сме благословени што ве имаме во нашите животи. Тато те сака! ’, Напишал Џоковиќ, кој наводно со семејството се сели од Монте Карло во туристички град на југот на Шпанија, Марбела.