Јелена Карлеуша искрено призна во кого е заљубена

11 јули, 2020
Annotation 2020-07-11 133725

“Никој не е како тебе”

Српската пејачка, 41-годишната Јелена Карлеуша, покрај музичката кариера, е позната и по фотографиите во кои гордо го покажува своето тело. Иако минатата година се бореше со вишок килограми, Јелена сега го покажува напредокот што го остварува секој ден заради правилна исхрана и тренингот. Таа е позната како личност која е многу упорна, а нејзината борбеност ја доведе до самиот врв во нејзината работа, што го потврди и во интервјуто за српскиот магазин Story.

View this post on Instagram

Or this one 🤔😏🤪🤷🏼‍♀️

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

„Мислам дека тајната на мојот успех е дека јас сум за заљубена во себе кога сум убава, витка, затегната, посебна, кога ми се воодушевуваат и кога ми кажат„ никој не е како тебе “. Тоа е мојата душевна храна и морам да работам напорно за тоа. Кога плачам, и кога сум на „работ“, дебела и несреќна, кога не ја гледам поентата, кога ќе му дозволам на мојот сопруг да ми бара маани и недостатоци, и јас верувам во него – не сум тоа јас. Јас тогаш не се сакам. Јас сум во состојба да ги придвижам небото и земјата за добра фотографија. За мене стана опсесија и хоби, особено поради Инстаграм. Фотографијата останува како сведоштво за животот, фазите, ерата на нечиј човек. И сите сте во мојата ера и моментално сте во мојата најдобра фаза “, им рече Јелена.

View this post on Instagram

💸💸💸

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Патем, таа еднаш откри како успеа да ја достигне посакуваната тежина и линија. „Поради голем број на прашања на темата на моето тело, како изгубив тежина, каков трик, магија и фотошоп користам, ќе повторам дека веќе три месеци сум на специјална диета од нашата најдобра нутриционистка Ана Петровиќ. Важно е прво да одлучите сами дека сакате здраво да јадете, затоа што ако некој ве турка, нема „резултат“, вечно ќе бидете свињи “, напиша таа во својот стил во тоа време.