Јелена Карлеуша искрено призна во кого е заљубена

11 јули, 2020
Annotation 2020-07-11 133725

“Никој не е како тебе”

Српската пејачка, 41-годишната Јелена Карлеуша, покрај музичката кариера, е позната и по фотографиите во кои гордо го покажува своето тело. Иако минатата година се бореше со вишок килограми, Јелена сега го покажува напредокот што го остварува секој ден заради правилна исхрана и тренингот. Таа е позната како личност која е многу упорна, а нејзината борбеност ја доведе до самиот врв во нејзината работа, што го потврди и во интервјуто за српскиот магазин Story.

View this post on Instagram

Or this one 🤔😏🤪🤷🏼‍♀️

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

„Мислам дека тајната на мојот успех е дека јас сум за заљубена во себе кога сум убава, витка, затегната, посебна, кога ми се воодушевуваат и кога ми кажат„ никој не е како тебе “. Тоа е мојата душевна храна и морам да работам напорно за тоа. Кога плачам, и кога сум на „работ“, дебела и несреќна, кога не ја гледам поентата, кога ќе му дозволам на мојот сопруг да ми бара маани и недостатоци, и јас верувам во него – не сум тоа јас. Јас тогаш не се сакам. Јас сум во состојба да ги придвижам небото и земјата за добра фотографија. За мене стана опсесија и хоби, особено поради Инстаграм. Фотографијата останува како сведоштво за животот, фазите, ерата на нечиј човек. И сите сте во мојата ера и моментално сте во мојата најдобра фаза “, им рече Јелена.

View this post on Instagram

💸💸💸

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Патем, таа еднаш откри како успеа да ја достигне посакуваната тежина и линија. „Поради голем број на прашања на темата на моето тело, како изгубив тежина, каков трик, магија и фотошоп користам, ќе повторам дека веќе три месеци сум на специјална диета од нашата најдобра нутриционистка Ана Петровиќ. Важно е прво да одлучите сами дека сакате здраво да јадете, затоа што ако некој ве турка, нема „резултат“, вечно ќе бидете свињи “, напиша таа во својот стил во тоа време.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi