Каде е денес љубовницата на Бекам – ноќната мора на Викторија

31 јули, 2020
kk

Таа беше ќерка на холандски дипломат, Ребека Лус. Паметна и згодна, уште од првиот момент кога го истурка својот нов шеф со вниманието што го погоди толку многу и од ден на ден се повеќе се замаглува линијата меѓу деловните и приватните односи. Фотографите најпрво ги најдоа на 18.09.2003 година во мадридскиот ноќен клуб „Ананда“. По објавените фотографии на кои Ребека и Дејвид разговараат како интимни пријатели, Бекам итно издаде соопштение за печатот во кое негира какви било проблеми во бракот. Но, многу подоцна, кога аферата веќе беше на својот врв, се дозна дека истата вечер, Дејвид и Ребека го напуштиле клубот заедно и се упатиле кон неговиот стан во хотелот „Санта Мауро“. Според многу добро информиран извор, Бекам започнал да ја бакнува својата асистентка во автомобилот. Ги галеше косата и вратот, тој рече дека тој чекаше вечност за овој момент. Во хотелот, Бекам се чинеше нервозен и побрза низ лобито, а кога беа сами во неговата соба, тој ги затемни светлата во неговата соба.


Неколку часа подоцна таа го напушти неговиот стан. Следната вечер повторно се сретнаа во барот за предјадења. Сведоците тврдеа дека цело време се допирале еднен со друг со нозете под маса, и после вечерата се вратиле во хотелот. Неколку дена подоцна нивната врска повеќе не беше тајна. Штом дозна, Викторија луто ја повика Ребека и се закани дека ќе остане подалеку од Дејвид, па Лус наскоро доби нов ангажман во агенцијата. Но, парот се виде повторно на 22 септември 2003 година во Реал Мадрид за да го прослави роденденот на Роналдо. Иако пристигнаа на забавата одделно и избегнуваа каков било контакт во текот на целата вечер, по прославата тие заедно се упатија кон хотелот на Бекам.


Конечната разделба со Ребека го најави Дејвид со тоа што ја напушти агенцијата SFX и се приклучи на агенцијата ПР ангажирана од Викторија. Но, дури и после тоа, тие продолжија да разменуваат СМС-пораки со експлицитна содржина.

Конечно, Ребека Лус го загуби трпението и разговараше со медиумите. Тоа беше во пресрет на Божиќните празници, кога Викторија се подготвуваше за зимата во Швајцарија со своите деца, нејзините родители и сестра, таткото и мајката на Давид, каде требаше да им се придружи и Дејвид. На денот на патувањето, скандалот експлодираше, а новинарите побрзаа кон аеродромот за да ги видат Викторија и нејзиното семејство. Видно бледо и без шминка, со големи темни очила што не ги соблекува, ги мина тивко, носејќи помало дете во рацете.

Од друга страна, пријателите на Викторија тврдеа дека никогаш не и паднало на ум да може лесно да побара развод од Бекам и дека таа ќе се бори за него до последен здив. Така беше и Дејвид и Викторија решија да продолжат да живеат заедно во Мадрид и да го спасат бракот. Во мај следната година, Викторија повторно забремени, па го роди своето трето дете – Круз Дејвид, во февруари 2005 година во Мадрид.

Каде е Ребека денес?

Бидејќи постојано се зборува за љубовницата на Дејвид, медиумите во Велика Британија решија да истражат каде е Ребека сега и што работи. Поранешниот асистент на Дејвид Бекам, која стана позната благодарение на аферата со Бекам, сега е тренер на јога и живее во Норвешка, пишува „The Sun“. Мажена е и има две деца, па затоа е посветена на здрав живот, а честопати на Инстаграм објавува фотографии каде практикува јога, а честопати прави и јога топлес на тие фотографии.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi