Каде е и што прави денес Рос од „Пријатели“?

6 ноември, 2020
РОС

Дејвид Швимер е на актерската сцена од доцните 80-ти, но само заради улогата на Рос Гелер стана познат низ целиот свет.

Американскиот актер Дејвид Швимер е на сцената од крајот на 80-тите години на минатиот век, но светска слава ја постигна со улогата на Рос Гелер во култниот ситком „Пријатели“.

Швимер е роден во Њујорк, но со семејството се преселил во Лос Анџелес и својата прва улога ја добил на 10-годишна возраст. После тоа, тој глумеше во неколку театарски претстави, а како момче освои и актерски награди. Завршил средно училиште во Беверли Хилс, по што започнал посериозно да се занимава со глума. Тој се појави во неколку ТВ серии, и сè додека не отиде на аудиција за „Пријатели“, неговата кариера стагнираше. Уште кога се појави на малите екрани како палеонтолог Рос, неговата слава започна да вртоглаво се зголемува. За оваа улога доби и Еми награда за најдобра споредна машка улога, а во 1996 година ја доби својата прва главна улога во филм.

HD wallpaper: friends tv series monica geller ross geller joey tribbiani chandler  bing rachel green phoebe buffay | Wallpaper Flare

Со Гвинет Палтроу, тој се појави во романтичната комедија „Носачот на ковчегот“, а до денес се обидуваше во бројни жанрови во однос на телевизиските и филмските улоги. Една од неговите последни главни улоги е улогата на адвокатот Роберт Кардашијан во серијата „Луѓето против О. J.. Симпсон“, за која доби и номинација за Еми. Покрај актерството, Швимер режираше и изрази во популарниот анимиран филм „Мадагаскар“ и работеше на неколку претстави.

За разлика од другите „пријатели“, Швимер е најмирен кога станува збор за приватниот живот, но многумина сметаат дека причината за таа претпоставка е едноставно фактот дека тој најдобро ги криел деталите за своите работи. Тој ја започна својата врска со британскиот уметник Зое Бакман во 2007 година, а парот се венчаше три години подоцна. Тие ја имаа ќерката Клео во 2011 година, но нивниот брак не траеше.

Тие во 2017 година објавија дека се разведуваат, но поради нивната ќерка, тие останаа во добри односи. Пред тоа, тој се гледаше пејачката Тина Барет, која се прослави со групата С Клуб 7, а Натали Имбруглија во 1996 година беше во неговите раце. Според извештаите во медиумите, исто така се шпекулираше дека тој е во врска со Мини Драјвер, но парот никогаш не ја потврди својата врска од раните 90-ти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi