Каде ја криеше досега? Девојката на Роналд се пофали со својата згодна сестра,Ивана!

30 декември, 2020
слика

Вереницата на Кристијано Роналдо, волшебната Џорџина Родригез, привлекува внимание со својот изглед секој ден, а малкумина знаеја до сега дека Џорџина има и привлечна сестра Ивана, со која се пофали на својот Инстаграм.

Тоа е една од ретките фотографии на Џорџина со членови на семејството кои се по потекло од Аргентина. Ивана Родригез откри дека слободното време го поминува со нејзината помала сестра во северниот шпански град Хихон, каде со години живее со нејзиниот партнер Карлос Гарсија.

Џорџина и Ивана се исклучително блиски, па не е изненадувачки што тие решија да ги поминат празниците заедно. Ивана ја обожава ќерката на Џорџина, Алан Мартин, и е исклучително блиска со другите три деца на идниот девер Кристијано Роналдо.

 | Autor : Instagram

Секогаш останете како што сте, и јас ќе бидам тука, ќе ве поддржувам и ќе ви давам љубов и мир и сè што ви треба кога ќе се вратите дома. Без разлика дали деновите се добри или лоши, бидејќи само така можеме да успееме “, напиша таа.

Таа роди девојче Алан Мартин во ноември 2017 година, а фотографијата што ја објави по породувањето доби 11 милиони лајкови, најмногу таа година.

Подоцна, Роналдо беше обвинет за силување од жена. Фудбалерот решително ги негираше сите обвиненија, а неговиот адвокат го бранеше пред судот, велејќи дека Кетрин Мајорга се согласила да има секс со Кристијано и дека не сторил никакво кривично дело.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris