Каја Гербер го прослави својот 19-ти роденден позирајќи целосно гола (ФОТО)

5 септември, 2020
eafe7499-5e53-4dda-8262-da170ab2d8f2

Ќерката на Синди Крафорд- Каја Гербер го прослави својот 19-ти роденден позирајќи гола. Манекенката објави црно-бела фотографија на својот Инстаграм профил.

Каја позираше само во лакирани, длабоки чизми, а на интимното место стави ѕвезда. Фотографијата собра скоро 350.000 лајкови.

View this post on Instagram

nineteen 🖤

A post shared by Kaia (@kaiagerber) on

Бројни познати личности ѝ го честитаа роденденот, меѓу кои и Хејли Бибер, Рита Ора, Наоми Кембел, Кара Делевињ и Бела Хадид.

Синди Крафорд ѝ посвети специјална порака на Инстаграм.

“Среќен роденден на мојата не толку мала принцеза! Ти посакувам здравје, среќа и самодоверба да бидеш најдобрата верзија од себе. Горда сум на тоа каква жена стануваш”, напишала Синди со фотографија од Каија од нејзиното детство.