Кајли Џенер на мета на хејтерите – премногу се трудиш да изгледаш како Ким…

4 јули, 2020
kajli

Најмладата членка на кланот Кардашијан Џенер, Кајли (22), објави фотографија на социјалните мрежи во која на својата другарка и поклонува Louis Vuitton торби кои имаат огромна вредност.

Но, на лојалните обожаватели им паднаа во око торбите, туку бујните облини на старлетата. И додека некои пишуваат дека младата Кајли прераснала во голема убавица, други коментираат дека таа премногу се обидува да изгледа како нејзината сестра Ким (38).

– “Ги извади ребрата? Погледнете ги нејзините колкови, очигледно е дека таа повторно отишла на естетска операција. Таа само се обидува да личи на Ким.”– се некои од коментарите под фотографијата.

Џенер неодамна се најде во друга незгодна ситуација. Имено, излегоа информации дека таа фалсификувала податоци за своето богатство, па остана без титулата најмлад милијардер во светот, пренесува Daily Mail. Во најновиот извештај на „Forbes“, манекенката е обвинета за лажење за стекнатото богатство и фалсификување на даночни пријави за зголемување на нејзината нето вредност.

„Forbes сега верува дека Кајли Џенер, дури и откако заработи околу 340 милиони долари откако плати данок на продажба, не е милијардерка“, се вели во најновиот извештај.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi