Кајли го покажа плакарот за чевли на својата ќерка (2): Повеќе од 30 пара чевли, патики „Баленсијага“, папучи „Шанел“ …

24 мај, 2020
Насловна

Најмладата милијардерка во светот не штеди кога станува збор за нејзината наследничка.

Најмладата милијардерка во светот Кајли Џенер покажа како изгледа плакарот со чевли на нејзината двегодишна ќерка Сторми Вебстер, а во исто време ги изненади и ги шокираше сите.

Кајли објави фотографија од нејзината наследничка како игра пред отворениот плакар за чевли, а нејзината колекција чевли го привлече вниманието на сите.

Сторими има повеќе од 30 пара чевли, од кои повеќето се бели патики, повеќе од 10 пара, како и влечки, сандали, чевли… Сите ја забележаа колекцијата на ќерката на Кајли која има само 2 години и може да носи максимум едени чевли во сезона, затоа што нејзините нозе растат брзо.

Најмладата милијардерка во светот не штеди кога станува збор за нејзината наследничка, па Сторми има патики „Баленсијага“, влечки „Шанел“, како и други парчиња од познати модни дизајнери.

Се потсетуваме кога Кајли и кажа на Сторми дека има новогодишен подарок за неа, тогаш нејзината едногодишна наследничка го кажала зборот„ Биркин “, а потоа таа продолжила да го повторува. Девојчето размислувало за торбите „Биркин“, кои можат да чинат помеѓу 10 и 300 илјади долари.

Нема сомнение дека Сторими ги следи стапките на нејзината мајка кога станува збор за модата, и како изгледа нејзиниот плакар за чевли, како и плакарот за чевли и торби на Кајли, кој сè уште не е завршен.