Кајли повторно ги крши правилата: Дали со оваа грешка е чекор поблиску до затвор?

10 јуни, 2020
29426564-8404577-image-a-43_1591745838058

Кајли Џенер ги изненади обожавателите во вторникот кога се појави во снимката направена за време на 23-тиот роденден на нејзината добра пријателка Стаси Караниколау во понеделникот вечер. На фотографијата – споделена со 8,2 милиони следбеници на Стаси – 22-годишната извршна директорка на „Кајли Козметика“ ги игнорираше правилата за социјално растојание, бидејќи таа бестрашно се спротивстави на својата екипа. Појавувањето на забавата на Кајли доаѓа само неколку дена откако таа беше забележана во ноќниот клуб во Лос Анџелес „Bootsy Bellows“ без маска со пријател на сестра си Кендал Џенер, Фаи Кадра.