Како Ким Кардашијан профитираше од нејзината секс снимка!

26 октомври, 2020
kim

Не порасна во сиромаштија, секогаш живееше прилично удобно и никогаш не мораше да ги засука ракавите, но со нејзиниот карактер успеа да изгради вистинска деловна империја. Таа веќе не е ни близу до срамежливата девојка што ја запознавме на почетокот на шоуто „Во чекор со Кардашијанс“

По 14 години, семејството Кардашијан престана да го снима успешното реално шоу што ги направи познати ‘Keeping Up With the Kardashians’. Последната сезона ќе се емитува на почетокот на 2021 година, што предизвика голем жалење кај многу фанови.

Ова беше сонот на сите нас. Не мислевме дека ќе снимиме втора сезона, а сега има 20. Има толку многу што ни треба пауза и малку време за да се собереме. Плачев цел ден кога објавивме дека следната сезона ќе биде последна. Беше многу емотивно – изјави Ким Кардашијан Вест, најголемата sвезда на денешницата, протагонист на серијата и девојката што го започна шоуто.
Денес, во пресрет на нејзиниот 40-ти роденден, атрактивната Американка е значително поинаква жена отколку што беше кога ја запознавме за прв пат. Освен што изгледа различно, сите забележале мали корекции на нејзиното лице, Ким зрачи и поинаку – има поголема самодоверба и посилен став. Но, и многу повеќе пари. Иако владееше како да профитира од сопствената блискост, семејството Кардашијан беше богато дури и кога никој не знаеше за неа.

Kim Kardashian

Таткото на Ким, Роберт Кардашијан, беше влијателен адвокат по потекло од богато ерменско семејство. Роберт, Крис и нивните четири деца, најстариот Кортни, тогаш Ким родени на 21 октомври 1980 година, Клои и Роберт јуниор, живееја во Беверли Хилс и целото соседство буеше за луксузните забави што ги организираше Крис. Нивниот дом во 2015 година чинеше повеќе од четири милиони фунти, а имотот вклучуваше голем базен, џакузи, бар и тениски игралишта.

Домаќинката беше задолжена за купување намирници и грижа за вилата, поради што Крис имаше доволно време да оди на ручеци со пријателите додека нејзините деца беа на час во приватно основно училиште. Кимберли, која татко и љубезно ја нарекуваше Кимбо, и Куртни беа на иста возраст, носеа иста облека, а луѓето често мислеа дека се близнаци. Тие дури делеле и спална соба иако во куќата имало доволно место. Децата имале и домашни миленици – мачки, кучиња, зајаци и птици, а за време на викендите уживаа да се дружат со пријателите на нивните родители, вклучувајќи ги шампионите во боксот Шугар Реј Леонард, музичарот Лионел Ричи и американскиот фудбалер О. J.. Симпсон и неговата сопруга Никол. Ким, со оглед на училиштето што го посетуваше, исто така се пресели во одбрано друштво во кое беа вклучени и ријалити starвездата Парис Хилтон, ќерка на сопственичката на ланецот хотели во Хилтон, Никол Ричи, ќерка на музичарот Лионел Ричи и Кимберли Стјуарт, ќерка на музичарот Род Стјуарт и Т.-. и Џексон, внук на починатиот крал на попот Мајкл Џексон.

Семејството често патувало, поголемиот дел од пролетните празници ги минувала во семејната куќа во Палм Спрингс, одела на скијање во Колорадо за Денот на благодарноста и често летала во Мексико или Хаваи. Имено, покрај тоа што заработија одлично како адвокат, неговите родители заработија милиони кога, веднаш откако дедото на Ким избега од Ерменија во 1913 година, основаа фабрика за преработка на месо во Калифорнија. Роберт, како и неговите деца, пораснаа во изобилство и иако не мораше да прави ништо, односно може да продолжи да работи со семеен бизнис, тој реши да студира како адвокат. Со своите пари, тој купи престижен автомобил Ролс-Ројс во неговите дваесетти години, и токму тој влијаеше врз девојчињата да станат подобри претприемачи и да се обидат да заработат пари самостојно. Покрај тоа, тој им ја всади свеста дека најголемите вредности на животот се семејството и гордоста во ерменските и христијанските корени. Се молеше секоја вечер пред спиење, молеше молитва дури и пред секој оброк, а Ким понекогаш, наместо приказни за деца, читаше навечер од Библијата што често ја носеше со себе. Тој и подари една кога порасна и таа подоцна рече дека тоа е една од највредните работи што ги добила од него.

И Крис секогаш ќе му се придружуваше на неделното читање на Библијата во домот на Пет Бун, на кое редовно присуствуваа други sвезди како актерката Дорис Деј и поранешната сопруга на Елвис Присли, Присила. Бун беше позната по тоа што крштаваше приближно 250 луѓе во базенот зад нејзината куќа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum