Како од мајка родена: Никогаш видена слика на Наоми Кембел – без цензура на нејзиниот 50-ти роденден

23 мај, 2020
Naslovna

Наоми Кембел повторно го намали светот и покажа дека е неприкосновена, дури и на 50-годишна возраст.

Само на нејзиниот јубилеен роденден, објавена е никогаш досега невидена слика на гола Наоми, во која позира “ ако од мајка родена”. Поранешниот врвен модел, „Црн Пантер“, беше соблеченa со цел да се снима во метрото во Њујорк, а сликата е направена во февруари 2019 година и беше објавена во црно-бела резолуција на официјалната страница на Инстаграм „Валентина“.

Во април, Наоми Кембел славеше 34 години кариера во модната индустрија, за време на која имаше безброј модни ревии, гравираше повеќе од 800 корици, гостин глуми во бројни ревии и видеа, а минатата година стана ново лице на кампањата на Шанел J12.

-Ми беше кажано дека ќе траам само 11 години, но еве сум денес, славам 33 години во модната индустрија. Се чувствувам благословена и крајно благодарна на Бога. Благодарние на мајка ми Валери Морис за верувањето во соништата на тригодишно девојче и за тоа што ми дозволи да бидам тоа што сум. Вашата љубов и поддршка беа со мене во добри и тешки времиња. Те сакам, мамо – напиша Наоми на социјалните мрежи минатата година.

И една година подоцна, сè уште е таму. Се чини дека времето застана за неа, а најпрестижните модни куќи сè уште ја бараат.

Иако вели дека нема доволно време за сите, во една прилика таа истакна дека ќе запре кога ќе посака Бог.