Како познатите мајки го прославија денот на мајките?

12 мај, 2020
џен 1

Дел од познатите мајки биле фатени како го прославуваат Денот на мајките. За разлика од минатите години, овој пат одговорните родители носеле маски за заштита од актуелниот вирус.

Познатата актерка Ева Лонгорија заедно со нејзиниот сопруг уживале со синот Сантијаго.

Тие излегле на прошетка низ Беверли Хилс за да може нивниот син да вози трицикл, кој по се изгледа бил само реквизита на прошетката.

Со прошетка Денот на мајките го одбележала и познатата манекенка Алесандра Амбросио која е забележана со момчето и децата, ќерката Ања и синот Но. Друштво им правеле и двете кучиња.

Во истиот крај видена е и холивудската ѕвезда Џенифер Гарнер во друштво на децата. Познатата мајка фатила еден необичен момент- немирните деца се качиле на автомобилот на мајка им.

B