Како пропадна најслаткото девојче од Холивуд: После лекувањето, не личи на себе, а има само 34 години

8 декември, 2020
mischa-barton-misa-barton-830x0

Познатата актерка со години не може да се „освести“ и оди од проблем во проблем

Британско-американската актерка Миша Бартон (34), која започна да глуми како девојче, сега веќе не личи на себе од нејзините помлади денови, а неодамна беше фотографирана како шета низ Лос Анџелес и се обидува да си ја „разбистри главата“.

Имено, sвездата од популарната тинејџерска серија „Orange County“ е фотографирана од папараците како ужива на прошетка низ своето соседство.

34-годишната актерка носеше сина маска за лице и дуксер во иста боја додека шеташе низ блокот.

Изгледа дека го разбиструва умот во тивкиот дел од Лос Анџелес, а по тој повод носеше дуксер со дамки, беж панталони и бели патики. Околу вратот носеше сребрен ѓердан додека и дозволуваше на нејзината руса коса да паѓа по грбот. Изгледаше многу внимателно, а обожавателите велат дека „не успеала“ во однос на почетокот на нејзината кариера.

Инаку, Миша се прослави кога ја играше улогата на Мариса Купер во популарната серија што се емитуваше од 2003 до 2006 година, а нејзиниот физички изглед многу се смени. Миша беше позната по витката форма, нежното лице и долгата коса, а сега изгледа доста поразлично.

Таа се здебели во последните неколку години, ја скрати косата и сите ја забележуваат нејзината брада, која постојано се зголемува. Се чини дека Миша нема добра навика, а познато е дека е зависник од алкохол со години.

За време на снимањето на филмот „The O.C.“ Миша се спријатели со Линдзи Лохан и Кели Озборн и беше чест гостин, ако не и премногу чест, на забавите во Лос Анџелес. Во интервјуата, таа подоцна истакна дека во тоа време мислела дека се очекува да излезе и да работи многу истовремено, но подоцна сфати дека тоа е пат до дното.

Во мај 2007 година, таа беше хоспитализирана поради мешање таблети со алкохол, а истата година беше уапсена затоа што возеше автомобил и немаше важечка возачка дозвола. Една година подоцна, таа беше осудена на три години условна казна, мораше да оди на предавања за штетноста на алкохолот, па плати казна од 2000 долари.

Во јули 2009 година, нејзиниот животен стил го достигна својот врв, па нејзините родители и агентот организираа „интервенција“ затоа што заклучија дека Миша не е способна да лета за Њу Јорк поради еден настан. Во пресрет на состанокот со агентот и нејзините родители, таа зела силни седативи и наскоро се онесвестила.

Тие ја однеле во болница, каде сè станало толку надвор од контрола што се заканила и дека ќе се самоубие. Таа доживеа нервен слом и беше примена во психијатриска болница. Бартон подоцна изјави дека никогаш не била самоубиствена, но била депресивна.

Години подоцна, во јануари 2017 година, Миша беше однесена во ментална установа, па повторно го шокираше Светот.

Убавата актерка, која важеше за една од најубавите славни жени во Холивуд, потоа во Лос Анџелес, само во кошула, се наведна над оградата и извика дека „нејзината мајка е вештерка“, таа го спомена и пропаста на Светот, по што вознемирените соседи повикаа полиција и пожарникари.

Патем, ова не беше прв пат Миша да заврши на „психијатриска проценка“. Во 2007 година, таа доживеа нервен слом и беше задржана во ментална установа неколку недели. Потоа, во 2009 година, по инцидентот кај стоматолог, таа беше принудена да заврши на нов „преглед“ две недели и сите се надеваат дека конечно ќе се „освести“, потоа ќе застане на нозе и ќе се врати на вистинскиот пат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris