КАКО ВЧЕРА ДА БЕШЕ КОГА СЕ ТРЕСЕВ ОД ТРЕМА НА АУДИЦИЈА: Ријана одбележa 15 години кариера!

26 мај, 2020
rijana 1

Славната пеачка од Барбадос, Ријана, се присети на своето прво појавување на музичката сцена во 2005та година, кога се прослави со албумот “Music of the sun” и сингл – от “Pon de Replay”.

Нејзината музичка кариера почна да се движи по нагорна линија од моментот кога потпиша договор со музичката куќа “Def Jam”, а 15 години подоцна, Ријана ги сподели своите емоции со фановите.

Популарната пеачка истакна дека е премногу благодарна за огромната љубов и поддршка, од самиот почеток, па се до денес. Вели дека ова што го доживува е неверојатно и дека Бог ја однел на вистинскиот пат и кај вистинската публика, па баш заради тоа нивната врска ќе е нераскинлива. Се потсети и на моментите поминати во огромна трема и возбуда низ ходниците на “Def Jam” за време на аудицијата.

–  Од “Pon de Replay” започна се! – додава таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi