Камерон Дијаз не можеше да му одолее на „ТикТок“: Предизвикот што го прифати веќе го гледаа повеќе од половина милион луѓе (ВИДЕО)

1 август, 2020
Annotation 2020-08-01 080602

Дали сте слушнале за најновиот предизвик на „TikTok“ што се шири низ таа социјална мрежа, во која виното игра голема улога? Оние што го погледнаа, решија да го пробаат, а меѓу нив беше и познатата холивудска актерка, која во оваа прилика уште еднаш го промовираше виното што го произведува.

TikTok #winechallenge ги излуди сите, а освен на таа социјална мрежа, се шири и на Инстаграм. Накратко, две лица седат на подот, оној што седи пред себе држи чаша вино во забите и мора да се врати назад, осигурајќи се да не истури капка, да стигне до усните на лицето зад себе, кој потоа треба да ги испита сите содржини на стаклото. Можеби звучи лесно, но предизвикот воопшто не е лесен.

Сепак, славната актерка, која се повлече од Холивуд пред неколку години и се посвети на семејниот живот, не можеше да му одолее. Се разбира, станува збор за Камерон Дијаз, која се обиде со #winechallenge со својата пријателка Кетрин Пауер, таа се одлучи да се бави со вино, со органски вина без адитиви или какви било животински додатоци.

@camerondiaz

Made my first TikTok ya’ll!! @drinkavaline #winechallange #avalinewinechallenge #fyp katherineneedsatiktokaccount!

♬ Only Time – Enya

Видеото е снимено во дворот, каде Камерон и Кетрин седат на зелената трева, при што Камерон Дијаз седи позади и пие вино и конечно со забите ја зема чаша. Тие го завршија предизвикот многу успешно, а снимањето на истиот и послужи на актерката како одличен’ влез ’во светот на„ ТикТок “, каде таа  отвори свој профил.

Видеото го прегледале повеќе од половина милион луѓе за помалку од 24 часа на „ТикТок“, додека споделеното видео на нејзиниот официјален профил на Инстаграм е видено 2 милиони пати.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris