Камила избезумена: Принцот Чарлс се додворувал на мајката на Меган Маркл

25 септември, 2020
profimedia-0509428500


Принцот Чарлс беше познат целиот свој живот како голем заводник склон кон прељуба и покрај тоа што веќе 15 години е во брак со Камила Паркер, жената за која ја остави покојната принцеза Дајана. Неодамна во медиумите се појави приказна дека најстариот син на кралицата Елизабета и се додворувал на 27-годишно девојче во паб, но Камила била многу побесна што наводно се обидувал да ја заведе мајката на сопругата на принцот Хари, Меган Маркл, пишува списанието Нова идеја.


Имено, добро информиран извор од кралскиот двор тврди дека Чарлс развил „крајно блиско“ пријателство со инструкторката по јога Дорија Рагланд, мајката на Меган. „Чарлс го има тоа во своето срце посебно место за Дорија. Таа е весела и љубезна и истовремено вешто ги балансира нејзината кариера и самохраното мајчинство ’, прокоментира изворот. Откри дека Камила станала љубоморна на ова. ‘Мораше да го моли Чарлс да престане да зборува за Дорија, а пред тоа се шегуваше како Чарлс се вљубил во Дорија. Но, сега и е јасно дека нивното пријателство отишло предалеку и повеќе не и е смешно “, рече„ инсајдерот “и објасни како Чарлс и Дорија ја одржуваат својата врска / пријателство по телефон и е-пошта, со оглед на ограничувањата за патување воведени поради пандемии.