Канје Вест се јави од болница: „Примам инјекции со стероиди“ !

9 септември, 2020
кање

Странските медиуми наведуваат дека раперот Кание Вест бил пренесен во болница по повредата на раката, што, според раперот, било резултат на „прекумерно пишување пораки“.

Раперот се огласи на Твитер од болницата, велејќи дека му ставаат инјекции со стероиди во раката.

Вест објави фотографија од рентгенот на неговата рака, додавајќи дека проблемот е предизвикан од премногу преписки.

Подоцна објави видео на кое прима инјекции со кортизол во повредената рака и ја искористи можноста да им се заблагодари на лекарите и современата медицина.

„Лидокаин одма проработе!“, Напиша Вест.

Од друга страна, неговите обожаватели сметаат дека тој не треба да се занимава со социјални мрежи додека е во болница доколку повредата е предизвикана од употреба на телефон.