Канје Вест: Шеф од пеколот или жртва на лагите?

4 јуни, 2020
Screenshot-2020-06-03-at-10.17.32-790x465


Музичарот Канје Вест се закани дека ќе го тужи поранешниот телохранител за откривање на не толку ласкави детали за него.Познати актери, пејачи и спортисти честопати тешко се воздржуваат да ја откријат помалку светлата страна на нивните телохранители. Дека познатите знаат да бидат ексцентрични, егоцентрични и арогантни не е ништо ново: сетете се на Наоми Кембел која го гаѓаше својот поранешен асистент со мобилен телефон или телохранител на Бритни Спирс кој тврди дека поранешната поп принцеза очекувала некои поинтимни услуги од него отколку заштита. Во последниве денови, сите зборуваа за конфликтот помеѓу Канје Вест и неговиот поранешен телохранител Стив Станулис, кој трае од 2016 година, и сега е повторно релевантен.

Канје јавно му се закани на Стив со тужба од 10 милиони американски долари ако „не престане да кажува лаги за неговото семејство“. Стив работел за двојката во 2016 година, а во февруари истата година потпиша договор за доверливост, според кој се обврза никогаш да не открива никакви информации за нив на трети лица, но откако беше отпуштен во истата година, во неколку наврати го „одврза јазикот“. . Тој го обвини Канје за болна љубомора и ексцентричен испад, кој тешко можеше да се поднесе.

„Од првиот кога се сретнавме, ми беше јасно дека нашата соработка ќе биде краткотрајна. Требаше да го следам во музичкото студио каде што снимаше, а кога влеговме во лифтот на зградата каде што беше, тој налутено ме праша: зарем нема да го стиснеш спратот? Му одговорив дека незнам на кој спрат одиме, затоа што ми беше првиот ден на работа, на што тој ми одговори дека треба да се распрашам и почна да драматизирам како го губам неговото драгоцено време. Постојано стоевме во лифтот, на место, сè додека не му реков: слушај, можеме да го решиме ова на три начина: може да притиснеш копче , можеш да ми кажеш на кој кат ќе одиме или ќе можеш да го губиш времето да ми кажеш колку е важно твоето време. На крајот, тој го притисна копчето “, рече Стив.


Канје, наводно, не му дозволувал на персоналот да носи обоена или светло печатена облека „затоа што тоа го вознемирува“, и на сите им било воочено да не гледаат премногу во правец на неговата сопруга Ким Кардашијан. Тој го замолил Стив да оди десет чекори зад него, додека оделе по улицата “, што е смешно затоа што ако некој го нападне, не би можел да му помогнам доволно брзо, па му објаснив дека тоа нема да функционира”, откри телохранителот. , кој ги смета за смешни заканите на Канје за судската постапка.

„Не открив никакви драматични информации за неговиот живот, ова се смешни епизоди од минатото кои не повредуваат никого“.