Канје Вест тврди дека Мајкл Џексон е убиен!

22 јули, 2020
majkl i kanje

Во друга серија твитови што ги објави на оваа социјална мрежа, Канје Вест, кој инаку страда од биполарно растројство, претстави теорија во која тврди дека е убиен Мајкл Џексон!

Во објавениот твит, раперот изјавил дека Мајкл Џексон е „убиен“ и се однесува на неговата поранешна расправија со директорот на издавачката куќа и напомена дека „Мајкл бил лут затоа што не го промовирале неговиот албум од 2001 година“. Потоа повторно се сврте кон својата баба Крис Џенер, објавувајќи ги нејзините пораки на кои раперот никогаш не одговорил.

„Сакаш да разговараш или сакаш војна?“ , пишува во пораката испратена до него од Крис Џенер. „Еве како изгледа белиот расист“, напиша Канје во описот.

Тој исто така ја обвини неговата сопруга Ким Кардашијан дека е „бел расист“ и дека таа и нејзината мајка се обиделе да го хоспитализираат.

Потсетуваме, популарниот рапер првично објави на Твитер дека неговата сопруга Ким Кардашијан Вест се обидела, како што рече, да го затвори заедно со психијатар, по неговиот скандалозен предизборен митинг во Каролина, со кој ја објави својата кандидатура за претстојните претседателски избори во САД.

Изворот вели дека Ким Кардашијан се заканила дека ќе се разведе од славниот рапер, доколку, како што вели изворот, тој не го запре неговиот политички ангажман. Она што ја разлути Ким Кардашијан е дека Канје на предизборниот митинг, рече дека двајцата размислувале да ја абортираат нивната најстара ќерка Норт.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi