КАВГА КОЈА ТРАЕШЕ СО ГОДИНИ: Медиумите виновни за се

29 јули, 2020
Annotation 2020-07-29 140654

После неколку години, таа зборуваше за сè

Иако тие разговараа за нивната кавга пред неколку години, двете популарни пејачки, Кети Пери и Тејлор Свифт, вистинската причина за кавгата заради која не разговараа многу години сè уште не е јасна. Неодамна, Кети во разговор се осврна на поранешната кавга и рече дека медиумите што создадоа забуна и агресија се виновни за сè, пишува Gossip Cop.

Во една прилика, 30-годишната Тејлор изјави дека не може да каже со сигурност дали некогаш ја сметала Кети за вистински пријател. Откако Тејлор одлучи да организира турнеја во 2014 година, Кети и работела зад грбот, ангажирајќи луѓе што Тејлор планирала да ги земе со неа на турнејата. Дури и денес се поставува прашањето дали 35-годишната пејачка која денес очекува бебе со актерот Орландо Блум, Кети Пери, воопшто знаела дека на нејзината пријателка ќе и требаат истите луѓе за турнејата.

Кети по некое време се обиде да ги одали односите со Тејлор, но таа ја отпиша и ја блокираше на сите мрежи. Војната потоа продолжи со објавување на песни едни на други и обратно, така што Тејлор ја направи песната ’Bad Blood’ за Кети, а Кети одговори со песната ’Swish Swish’. Многумина се сомневаа дека причината за сè е Џон Мајер, со кого најпрво се дружеше Тејлор, а потоа и Кети веднаш по неа, но и двете го негираат тоа.

Неколку години подоцна, кога импресиите се смирија и главите на пејачките се оладија, тие веќе не беа во „воена“ врска, но никогаш не се вратија на нивото на пријателство што го имаа порано. Будната бремена Кети неодамна зборуваше за сè за странските медиуми и изјави дека токму тие ги „туркале“ во интензивна и драстична расправија.

Имено, пред да се обратат едни на други, пред шест години за време на споменатиот инцидент, Кети исто така имаше и нејзина страна од приказната. Еден дел од медиумите напишаа дека Кети ја саботирала Тејлор земајќи ги нејзините танчарки и други членови за турнејата, додека други напишале, што е исто така едно од ставовите, дека Тејлор ги зела резервираните танчари на Кети. Дека тие се смириле минатата година на јавноста и кажаа преку видео во кое танцуваат заедно симболично облечени во храна која не оди едно без друго – хамбургер и помфрит.

taylor i katy

Тејлор Свифт во моментов е исклучително посветена на нејзината кариера и неодамна објави нова песна, додека Кети Пери работи на семејство со британскиот актер Орландо Блум со кого е веќе четири години.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi