Кејт го прекршила кралското правило во одгледувањето на своите деца

28 јули, 2020
дфгхјкл

Познато е дека британската јавност уште од почетокот ја претпочитала сопруга на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон, повеќе од сопругата на принцот Хари, Меган Маркл. Една од причините е што Меган од почеток ги крши кралските правила и традиција, што Кејт, барем се чинеше дека секогаш послушно ги следи пишува express.co.uk . Но, тоа не е така затоа што 38-годишната војвотка од Кембриџ го прекрши правилото „сина крв“, додека ги одгледуваше своите три деца – седумгодишниот принц Џорџ, петгодишната принцеза Шарлот и двегодишниот принц Луис.

Kate Middleton

Скршнување од традицијата Кејт и Вилијам направија во изборот на училиштето во кое присуствуваа принцот Џорџ и принцезата Шарлот. Повеќето членови на кралското семејство биле образовани во кралскиот интернат, вклучувајќи ја и сопругата на британската кралица Елизабета, 99-годишниот принц Филип, неговиот син принцот Чарлс и синот на кралицата, принцот Ендру. Но, тие не присуствуваа на часови во училницата со други ученици, како што тоа го прават Џорџ и Шарлот, но се школуваа во своите домови. „Како и во секое обично семејство, Кејт, како мајка за деца, избра училиште кое е квалитетно, угледно и погодно за неа во однос на локацијата и пријателите чии деца исто така одат на тоа училиште“, откри Мареј Морисон, водечки британски експерт за образование.

Kate Middleton, princ William i djeca

Мареј верува дека Кејт и Вилијам го направиле најдобриот можен избор на училиште и затоа му помогнале на кралското семејство „да се развива“. „Тоа покажува дека семејството напредува и дека не е само слепо врзано за изборот направен од членовите на семејството во минатото“, рече тој.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris