Кејт Хадсон и Гвинет Палтроу јавно открија кои холивудски актери се бакнуваат најлошо

14 октомври, 2020
1327771

Никој не сака да слуша критики на своја сметка, особено не мачо-мажите во Холивуд кога нивните колешки ќе им свртат грб и ќе му откријат на Светот колку лошо се бакнуваат. И, токму ова сценарио се случи во реалниот живот на двајцата холивудски заводници кои ги открија Кејт Хадсон и Гвинет Палтроу.

Холивудските русокоси Кејт Хадсон и Гвинет Палтроу со своите последни изјави разочараа милиони жени ширум светот, откривајќи дека некои од нивните колеги се навистина лоши љубовници. Бакнежите што ги разменија за филмските улоги беа толку разочарувачки што беа врежани во нивната меморија.

„Искрено, имам чувство дека никогаш не сум имала совршен филмски бакнеж. Мислам дека требаше да ги имам, но не ги имав “, рече 41-годишната Кејт Хадсон како гостин на подкастот на седум години постарата колешка Гвинет Палтроу наречена„ The Goop Podcast “, а потоа се осврна и на својот колега со кој глумеше во филмовите„ Како да ослободете се од фраер за 10 дена“ и „Не е злато сѐ што свети“.

„Секој пат кога ќе го бакнам Меконахи, како да ти кажам, нешто треба да се случи, да се почувствува, а потоа да се појави грчењето или налетот на ветрот. На пример, кога се бакнавме во „ Не е злато сѐ што свети“, стоевме во океанот, имавме авионска несреќа и имаше плунка на лицето“.

Гвинет Палтроу ја праша дали се чувствува повеќе како Меконахи како нејзин брат отколку како некој со кого би можела да биде во романтична врска, на што Хадсон рече дека понекогаш се чувствува така, но не секогаш. Тогаш Гвинет Палтроу се разведе и призна дека бакнувањето со Роберт Дауни Јуниор направило да се чувствува како да се бакнува со нејзиниот брат.

„Со Роберт, кога го бакнав, си реков:„ Се шегуваш. Ова е буквално како да го бакнувам брат ми! “

Авторот на книгата „ The Pretty Fun“ тогаш повика актер кој го помина тестот за бакнување и ја постави масата високо, а тоа беше Били Крудуп со кого глумеше во „Чекор до славата“.

„Знаете кој бакнува добро, но не можевте да го видите тоа затоа што тие ја исекоа таа сцена? Тоа беше Били. Добро се бакнува “, рече Кејт Хадсон.