Кејт Мидлтон призна дека била фан на Горан Иванишевиќ, а еве што мисли за него

21 мај, 2020
Screenshot_2020-05-20 Kate Middleton priznala da je bila opčinjena Goranom Ivaniševićem, vojvotkinja javno rekla što misli [...]

Принцезата Кејт Мидлтон од секогаш го пратела тенисот, а особено Вимбелдон кој се оджува на британско тло, кога и за прв пат го заприметила Горан Иванишевиќ, односно кога Горан го освоил овој престижен турнир во 2001 година.

„Отсекогаш го сакав тенисот како спорт, а особено Вимбелдон. Англиското лето е незамисливо без ова натпреварување. Го обожавав и бев опседната со Горан Иванишевиќ, исто и со Пит Сампрас, Андре Агаси и Штефи Граф.“ – изјавила Кејт

Нејзе и денес може да ја видиме на Вимбелдон во свечената ложа заедно со својот сопруг принцот Вилијам, а неколку пати друштво и правела и Мегана Маркл.