Кејт пребледе! Случајно откри непозната работа за принцот Џорџ, никој не очекуваше вакво нешто!

24 мај, 2020
kejt

Најстариот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, шестгодишниот принц Џорџ има нова „опсесија“ во животот, што е сосема разбирливо за едно момче на негова возраст.

За каква „тајна“ станува збор, случајно откри неговата мајка за време на разговорот што го имаше во јавноста со сопругот, пишува justjared. Имено, Џорџ станал опседнат со пајаци и змии.

Војвотката од Кембриџ играше Бинго со британските граѓани преку „Зум“, а додека таа го извлекуваше бројот 55, Кејт призна дека Џорџ би сакал овој број затоа што го потсетува на змии што ги обожава нејзиниот син. Кејт исто така со насмевка откри дека Џорџ сака да врши домашните задачи на неговата едногодишна сестра, принцезата Шарлот.

„Џорџ сака да ги заврши сите проекти и задачи на Шарлот за училиштето каде што се прават      „пајак сендвичи “, тоа е позабавно за него отколку да пишува тема за составот што му беше даден“, открива Кејт.