Кејти Холмс сфатила дека направила грешка и сега го моли Том Круз

1 јуни, 2020
profimedia-0479563666

Осум години по разводот…

Уште во почетокот на март, светските таблоиди објавија дека поранешната девојка на Џејми Фокс и поранешна сопруга на Том Круз, 41-годишната актерка Кејти Холмс, се нашлa во финансики неволји „до гуша“.  Поточно, тие напишаа дека актерката се соочува дури и со банкрот. Меѓутоа, ако треба да се верува на списите на таблоидот “New Idea”, проблемите се влошиле поради пандемијата на коронавирус.

Имено, медиуми тврдат дека Кејти решила да превземе чекор за кој и самата е свесна дека е понижувачки, но за да избегне финансиски колапс, решила да се обрати на поранешниот сопруг за помош. „Кети беше горда, па го остави Том без да го разрешат  договорот за поделба на финансиите. Сепак, сега излегува дека тоа е голема грешка “, вели неименуван, добро информиран извор, кој исто така објасни што точно се случува.

Кејти има високи трошоци и во моментов и нема сигурна финансиска заработка поради пандемијата. Таа исто така ги изгуби приходите од појавувањата на разни настани “, Кејти немаше друг избор освен да се обрати на Том вели изворот.

“Кејти немаше друг избор освен да се обрати на Том”

View this post on Instagram

💕

A post shared by Katie Holmes (@katieholmes212) on

Само да се потсетиме, пред неколку месеци, пред светот да е погоден од пандемија којашто донесе со себе многу економски последици, медиумите известуваа за финансиските проблеми на оваа актерка, која тогаш не размислуваше да побара пари од својот поранешен сопруг.

‘Во последно време таа започна да купува ефтини намирници само за да врзе крај со крај. Откако ги напушти Томас и црквата на Скиентологијата, таа не сакаше да добие пари од него. Сепак, невозможно е да не се прашувате дали сега жали што користи јавен превоз и носи стара облека “, изјави изворот, додавајќи дека Кејти го крие недостаток на пари од нејзината 13-годишна ќерка Сури, која ја има со Том Круз. „Последното нешто што таа го сака е нејзината ќерка да се срами што нејзината мајка мора да побара пари од тато“, открил изворот во тоа време.