Кендал Џенер има нов фаворит: проѕирен фустан со кристали

19 октомври, 2020
kendall

Познатата манекенка дома не носи само тренерки, туку и проѕирни креации со кристали и ги стилизира со високи сатенски нараквици, како што порано дамите носеле на театар.

Кендал Џенер ја испроба гламурозната креација на модната куќа „Givenchy“, а изборот падна на етеричен дизајн украсен со светкави камења.

Манекенката деновиве е претежно дома, а освен дуксери и хулахопки, таа пробува и колекции за вечерни излегувања.