Кендал Џенер плати 10 милиони долари за новата вила! Погледот од птичја перспектива е лудило

25 јули, 2020
Annotation 2020-07-25 180715

Убавата манекенка е „тешка“ околу 50 милиони долари

Кендал Џенер (24) штотуку купи луксузна вила во Малибу, за која плати 10.000.000 долари!

Вилата има јасно обележани паркинг места за 8 автомобили, огромен базен, двор, многу зеленило. Големата тераса можете да ја видите и пред куќата, а план е декорирање на ентериерот според нејзин вкус.

Се чини дека на Кендал и се здосади да седи во изнајмената куќа во Малибу, во која уживаше пред неколку дена со семејството и пријателите, па затоа си купи свој дом.

Која е Кендал Џенер

Кендал е американска манекенка, и стана позната како сестра на најпознатата старлета во светот, Ким Кардашијан.

Двете се сестри од мајката Крис Џенер.

Убавата манекенка е „тешка“ околу 50 милиони долари, а интересно е тоа што во јули 2018 година имаше околу 18 милиони. За две години успеа добро да го зголеми своето богатство.

Кендал е една од омилените лица на светските брендови и модните писти, а Forbs во 2017ма ја прогласи за најплатен модел на светот.  

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi