Кети Пери ги збуни обожавателите со новата фотографија: „Дали е оваа Адел?“

21 ноември, 2020
pjimage_n1dta1Y

Ова не е прв пат пејачките да ги збунат обожавателите. Прво ја искоментираа нивната сличност откако Адел сподели фотографии од карневалот Notting Hill во Лондон, каде ја истакна својата линија

Пејачката Кети Пери (36) објави фотографија на Instagram за да ја промовира својата песна „Not the End of the World“. Таа објави фотографија и снимка како пее, но песната падна во втор план откако следбениците почнаа да коментираат дека неверојатно личи на пејачката Адел (32).

Кети е позната по кратката коса, но на последната објавена фотографија има долга и брановидна коса. Покрај тоа, таа ја носи истата шминка на очите како што обично става Адел.

– Дали е ова Адел? Неверојатно личиш. Мислев дека ова е Адел – некои од коментарите се наоѓаат под објавената фотографија. Меѓу другото, нејзините придружници ѝ посочија како сјае и изгледа добро и ја пофалија нејзината изведба на песната.

Ова не е прв пат пејачките да ги збунат своите обожаватели. Адел ги шокираше летово со фотографии од карневалот Notting Hill во Лондон. Таа носеше костим за капење и ја истакнуваше линијата откако изгуби повеќе од 40 килограми, но многу нејзини следбеници ја споредија со Кети. Тогаш ја забележаа нивната сличност.

– Ова ме шокираше. Кога Адел стана Кети Пери?- праша ТВ водителот Пирс Морган (55).

– Ја погледнав оваа фотографија три пати и помислив дека е Кети. Досега не забележав толку многу сличност со Адел. Нејзиното слабеење направи да личи сè повеќе како Пери – имаше уште неколку коментари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi