Кети Пери облекла “средство за дезинфекција на раце” во емисија и пратила силна порака

28 април, 2020
Naslovna

Американската пејачка Кети Пери е позната по своите бизарни стајлинзи, но овој пат успеа да се надмине самата себе.

Пејачката донирала костум во форма на санитар за раце за да ги охрабри сите натпреварувачи и гледачи на „Американски идол“ да ги мијат и чистат рацете за време на пандемијата „Ковид-19“. Таа го избра овој смешен стајлинг за снимање на првото домашно шоу на „Американски идол“, во кое Пери е член на жирито и каде сака да испрати силна порака.

 „Само сакам да се уверам дека„ Американски идол “е што е можно побезбеден“, рече таа пред презентерот Рајан Секрест.

-Сонував за ваков стајлинг 3 недели и успеав да го направам – истакнала пејачката на Фејсбук во јавување живо пред емисијата.