Кевин Бејкон и Кира Сегвик ги откриваат тајните на љубовта што трае …

5 мај, 2020
Naslovna

Кевин Бејкон и Кира Сегвик ги откриваат тајните на љубовта што трае …

Тие се запознале на сетот на ‘Lemon Sky’, а една година подоцна се венчале. Имаат две деца. Тие сакаа да го направат овој свет подобро место за своите деца, па затоа ја намалија употребата на пластика.

Актерите Кевин Бејон (61) и Кира Седгвик (54) ја прославија својата 30-годишнина од свадбата пред две години пеејќи го хитот „Bee Gees“, „To Love Somebody“, а нивниот сладок дует ги освои срцата на илјадници. Тие целиот живот го поминале заедно, па не е ни чудо што луѓето сакаат да ја знаат нивната тајна за среќен и моќен брак.

– Би сакал да ти кажам дека имам тајна за тоа, но мислам дека само уживаме во друштвото. Мислам дека некако требаше да бидеме заедно “, рече актерот во едно интервју, пренесува „Bright Side“.

Трогателна приказна за тоа како Кевин ја запроси Кира

Оваа приказна Кира ја кажла во едно интервју. Се запознале на сетот на филмот „Lemon Sky“. Секоја вечер по снимањето, Кевин ги прашуваше сите кои беа присутни која сака да излезе на вечера. Целата актерска екипа би рекле да освен Кира, со кого Кевин всушност сакал да излезе.

Поминаа неколку недели, а во една од сцените, Кевин го масираше грбот на Кирина со масло. Забележал дека нејзините мускули се затегнати и и предложила да посети терапевт и масаер кој работел во хотелот во кој живеел Кевин додека снимал. Собата за масажа се наоѓала во хотелската сала, а кога Кира завршила со масажата и ја напуштила просторијата, го видела Кевин, која штотуку завршила со вежбање. Ова, се разбира, не беше случајно. Така тие конечно вечерале заедно.

Бекон и Седгвик се венчаа на 4 септември 1988 година и во 1989 година го имаат првото дете, синот Тревис Седгвик Бекон, а во 1992 година ќерката Соси Рут Бекон. Во едно интервју, Кира призна дека раѓањето на своето прво бебе било многу возбудливо, но исто така и застрашувачко.

– Во моментот кога родив дете, се чувствував како Бог, сакав да му го дадам најдоброто. Двајцата бевме подготвени за сè, за жртвување и за многу работа – рече актерката.

Одговорните родители сакаа да го направат овој свет подобро место за своите деца. Кевин и Кира ја намалија нивната употреба на пластика и станаа застапници за зачувување, спасување на океанот и ширење на свеста за климатските промени.

Совети за среќа

Иако велат дека немаат тајни за среќен брак, има работи што тие ги прават за да ја одржат врската од ден на ден, а некои од нив ги споделија во големото интервју за Гламур.

  • Тие веруваат еден во друг. За многу години, Кевин ја охрабри Кира да стане директор.
  • Тие се подготвени да ја преземат жртвата за себе и семејството. Кевин вели дека Кира се жртвувала многу кога одбила да учествува во многу проекти и останала дома да ги одгледува своите деца. Тој секогаш го ценеше тоа и еднаш, кога на Кира и беше понудена главната улога во серијалот и таа сакаше да ја одбие таа понуда, тој рече: ‘Слушај, ќе останам со децата’. Сепак, Кевин верува дека токму Кира направи најмногу жртви за семејството и донесуваше одлуки кои можеби не беа најдобри за нејзината кариера.

Тие се поддржуваат едни со други. Без оглед какви и да сте проектите, без разлика колку се луди или заморни, Кевин и Кира секогаш се поддржуваат еден со друг и се обидуваат да го пронајдат најдобриот начин да ги направат работите да функционираат.

Тие знаат да ја одржуваат врската, како да се изненадат и да ги изразат своите чувства. Тие обожаваат да пеат и свират гитара заедно, а на Инстаграм ја споделуваат со светот. Покрај тоа, Кира, Кевин и децата сите имаат семејни тетоважаи, симбол кој ги комбинира сите нивни иницијали.

Бракот на Кевин Бејкон и Кира Седгвик докажува дека сè може да се стори ако навистина сакаш некого. Тие ги рушат сите можни стереотипи за бракови во Холивуд кои не траат долго.

– Уживаме едни со други. Сè друго е ирелевантно – рекоа тие.