Ким ги разочара Ерменците: Само милион долари за нив, a десет во плакарот?

14 октомври, 2020
106003107-181667473312077-5377426376452613897-n_1a7NX8z

Старлетата, која потекнува од Ерменија, ги повика другите да донираат пари за Ерменците, кои се во вооружен судир, што не е најдобро легло за нејзините следбеници.

Моите молитви се со нашиот страдален народ. Иако сме распрснати низ целиот свет, сите имаме ерменско срце кое ќе победи, напиша Ким Кардашијан (39) на Инстаграм, додавајќи дека ќе донира милион долари за да им помогне на луѓето во Ерменија.

Потсетуваме, во последните неколку недели избувна вооружен конфликт меѓу Ерменија и Азербејџан околу регионот Нагорно Карабах. Старлетата, која потекнува од Ерменија, ги покани другите да донираат пари за Ерменците, што не е најдоброто легло за нејзините следбеници.

– На почетокот на годината таа рече дека во плакарот има облека и чанта вредна десет милиони долари, таа и Канје заедно имаат околу 3,5 милијарди долари на сметката, донираше милион и сега бара уште пари. Безобразно – ѝ напишаа под коментарите.

А таа е уште дарежлива. Остатокот од кланот во моментов само ги повикува другите да донираат …